💬🔸محمدرضا بادامچی در گفتگو با خانه ملت:

تصویب لوایح CFT و پالرمو ثبات و امنیت را به بازار برمی‌گرداند

🔹نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اگرچه تصویب دو لایحه‌ای CFT و پالرمو چاره همه دردها نیست اما تصویب این دو لایحه در کنار حل مشکل مدیریت داخلی، ثبات و امنیت را به بازار برمی‌گرداند.

🔹محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صف‌های طویل ایجاد شده برای خرید گوشت قرمز، گفت: شاید تعجب‌برانگیز باشد اما تصویب دو لایحه‌ای CFT و پالرمو که اکنون در مجمع تشخیص نظام در انتظار تعیین و تکلیف هستند می‌توانند ثبات، اعتماد و نشاط اقتصادی را به کشور باز گردانند.

♦️تصویب لوایح CFT  و پالرمو ثبات و امنیت را به بازار برمی‌گرداند

🔹نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصویب دو لایحه‌ایCFT و پالرمو ثبات و امنیت علاوه در بازار کالاهای اساسی بلکه در بازار بورس، طلا، نفت و... نیز به وجود می‌آید، ادامه داد: در این مقطع زمانی تصویب این دو لایحه به جهانیان نشان می‌دهد ایران به طور قانونی با تروریسم مبارزه می‌کند.  

♦️تمام کالاهای اساسی به کفایت در کشور اندوخته شده‌اند/دلیل گرانی‌ها؛التهابات و هیجانات تحمیل شده به بازار

🔹وی افزود: به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تمام کالاهای اساسی به کفایت در کشور اندوخته شده‌اند لذا آنچه سبب افزایش قیمت‌های افسارگسیخته کالای همچون گوشت قرمز طی چند روز از کیلوی 80 تومان به 100هزار تومان و بالاتر شده، التهابات و هیجانات تحمیل شده به بازار است.

🔹عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است با امید به آینده و ایجاد آرامش روانی فرصتی بیشتری برای بازسازی بازار بدست میاید.

♦️تصویب دو لایحه‌ای CFT و پالرمو چاره همه دردها نیست

🔹بادامچی اضافه کرد: با تمام این توصیفات تصویب دو لایحه‌ای CFTو پالرمو چاره همه دردها نیست چراکه دلایل مهم دیگری همچون قاچاق دام، بی‌کفایتی و ناتوانی برخی از مسئولان در واردات و عرضه درست گوشت و دیگر محصولات اساسی نیز در ایجاد این شرایط تاثیرگذار است هرچند تصویب لوایح CFT و پالرمو از پارامترهای بسیار مهم حل مشکل به شمار می‌آیند.

♦️دلیل اصلی ناامنی‌های اقتصادی از بازارهای جهانی منشاء می‌گیرد

🔹وی ادامه داد: بازارهای مهم جهانی منتظر تصمیم ایران در عرصه‌های جهانی هستند و به‌یقین یک تصمیم بهتر بهانه را از دست دشمنان می‌گیرد و دلیل اصلی ناامنی‌های اقتصادی کشور از همین بازارهای جهانی منشاء می‌گیرد چراکه ایران را از مبادلات خود حذف کرده‌اند اما با بستن راه‌های این سوءاستفاده می‌توان وضعیت را بهتر کرد.

♦️دو هفته قبل ۸۳ هزار تومان گوشت خریدیم

🔹نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این پرسش که آخرین بار کی گوشت خریده است، گفت: دو هفته قبل به میزان ۸۳ هزار تومان از سازمان گوشت این محصول را خریداری کردم.