💬🔸نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

🔹مشکلات فعلی سازمان بازنشستگی محصول سومدیریت‌ دوره‌های گذشته است

🔹مدیران فعلی برای حل مشکلات بازنشستگان تلاش های زیادی می‌کنند

🔹مشکل اصلی، سیستم ناکارآمد هست حتی اگر بهترین فرد هم منصوب شود، باز هم نمی‌تواند با این ساختار نادرست کار کند

🔹اغلب شرکت‌های سازمان‌های بازنشستگی ورشکسته‌اند

🔹باید طرح جدیدی برای بازسازی و اصلاح نظام تامین اجتماعی و بازنشستگی طراحی شود

👤 محمدرضا بادامچی، در گفتگو با تابناک درباره مشکلات اظهار داشت:

🔸سازمان‌های دولتی ما غالباً سازمان‌های کهنه و فرسوده‌ای هستند. سازمان بازنشستگی نیز از این موضوع مستثنا نیست. این سیستم‌ها باید اصلاح گردد در غیر این صورت توانمندترین فرد کشور را هم در آن منصوب کنیم، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

🔸نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس گفت: مدیر فعلی سازمان بازنشستگی عملکرد بدی ندارد بلکه سیستم به‌گونه‌ای است که کار را به مسیرهای دیگر می‌برد. تأمین اجتماعی در دنیا وضعیت کشور ما را ندارد، هرچند که قانون تأمین اجتماعی یک قانون جامع است اما مشکلات جامعه جدید چیزی نیست که اکنون پیگیری می‌شود.

🔸رییس فراکسیون کار ادامه داد: باید کار را به سمت این جامعه هدایت کنیم و طرح جدیدی در این زمینه‌ها داشته باشیم. از زمانی که مدیریت این سازمان تغییر کرده است کارهایی صورت گرفته است اما همان‌طور که گفته شد سیستم اجازه کار بیش از این را نمی‌دهد.

🔸وی گفت: غالب شرکت‌های زیرمجموعه سازمان‌های بازنشستگی زیان‌ده هستند و حتی بودجه خود سازمان را نیز تأمین نمی‌کنند و تنها یک‌میزان بسیار جزئی از بودجه موردنیاز خود را تأمین می‌کنند. بنابراین نیاز به بازسازی و بازتعریف سازمانی در آن‌ها وجود دارد.

🔸بادامچی درباره مشکلات مدیریتی سازمان‌های بازنشستگی تشریح کرد: متأسفانه مدیران گذشته در این سازمان تنها به انجام کارهای روزمره بسنده کرده‌اند و از آنجایی‌که همیشه پول داشته‌اند درگیر کارهای دیگر نشده‌اند. از سوی دیگر دولت‌ها نیز همیشه از آن‌ها پول قرض کرده‌اند و اکنون اوضاع به این صورت شده است. به‌شدت نیاز به این هست که کارهای نو و جدید در این سازمان‌ها صورت گیرد.

🔸این نماینده مجلس در پایان گفت: سازمان بازنشستگی محصول سومدیریت در دوره‌های گذشته است. این سازمان با وجود درامد‌های بالایی که داشتند، به دلیل سومدیریت در دولت های گذشته بخصوص دولت هشتم و نهم به این وضع دچار شده اند. البته در سالهای اخیر تلاش‌های زیادی برای حل مشکل بازنشستگان شده است. برای مثال تلاش‌های زیادی می شود که حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت شود در جهت رفاه بازنشستگان نیز اقداماتی شده ولی هنوز کم است و باید تلاش شود تا بیش از این از این قشر حمایت گردد.